Category: Komik

Dünya’da nelerin koleksiyonlarının yapıldığının koleksiyonunu yapanlar herhalde vardır. Ben de oldum olası “yetkili beyanatı koleksiyonu” yapmaya meraklıyımdır.. Örneğin, bir kazadan sonra yetkililerin ilk söylediklerinin koleksiyonu, yabancı bir heyetle görüşmeden sonra

Yıllar önce gördüğüm yedi-sekiz kareli bir karikatür, bu kadar uzun yazının özeti olabilir: Birinci karede elinde mikrofon tutan bir muhabir, alımlı bir hatuna soruyor: En son hangi kitabı okudunuz? Cevap: O kadar yoğunum ki kitap okuyamıyorum. Sonra benzer şekilde devam ediyor: Hangi tiyatroya gittiniz? Hangi filmi izlediniz? Hangi sergiye gittiniz? vs. Hepsinde cevap aynı: Yoğun işlerimden dolayı…Son karenin altında “yoğun işler!” yazısı var ve resimde bir yatak, röportaj yapılan hanım ve uygunsuz durumda bir erkek.
O gun bugün, kim bana “işleriniz yoğun mu?” diye sorsa cevabım hazırdır: Katiyen, neredeyse boşum. :-))

‘70li yılların başlarında Türkiye’de henüz siyah-beyaz televizyon yeni yaygınlaşıyor; çoğu yer kapsama alanı dışında. İnsanlar TRT’nin sınırlı süre yayınlarını izleyebilmek için türlü hokkabazlıklarla yüksek antenler kuruyor; ucundan-kıyısından karlı da olsa

Bir gazete haberi (http://bit.ly/1ujcLYo), “kalemli silgili öğrencilik devrinin bittiğini, öğrencilerin ceplerinden çıkaracakları akıllı telefonlarla en zorlu matematik sorularını saniyeler içinde çözebileceklerini” müjdeliyor. Ben bunun, vergiler nedeniyle azalan telefon satışlarına yeni

1990 yılında ortaya atılan bir kampanya fikri zaman zaman tekrar gündeme geliyor. Türkiye-turkey-hindi çağrışımından utanç duymamızı, bu nedenle de ülkemiz adının her dilde farklı farklı yazılmak yerine aynen bizim yazdığımız

Bir alan için üretilmiş bulunan bir teknolojinin bir başka alanda kullanımına teknoloji transferi deniliyor. Tıp alanı, bu tür transferlere en çok konu olan alanmış. Bu kavramdan yararlanarak, giderek karmaşıklaşan İstanbul